Інтеграційний табір полтавської БО «Зернятко» вже вчетверте прийме дітей з аутизмом

У понеділок, 19 серпня, урочисто відкрили зміну інтеграційного літнього табору для дітей з розладами аутичного спектру в селі Матвіївка Котелевського району.

Інтеграційний літній табір сімейного типу працюватиме по 29 серпня на базі оздоровчого центру «Орлятко» імені Володимира Садового. Організатором табору є полтавська БО «Зернятко», яка допомагає дітям з аутизмом інтегруватися в суспільство. Завдяки старанням цієї організації, зокрема її голови Людмили Іващенко, табір відкриває свої двері вже вчетверте.

Цього року оздоровитися зможуть 40 хлопчиків та дівчаток з розладами аутичного спектру. Усю зміну вони перебуватимуть у таборі разом із батьками. На дітей чекає насичена програма, яка включає як корекційні, так і розважальні заходи. Метою табору є корекція поведінки дитини і розвиток її навичок, тому кожного дня в розкладі є заняття з дефектологом, арт-терапія, сенсорна інтеграція, музична терапія, іпотерапія, ранкова спортивна гімнастика. Усе це сприяє емоційному розвиткові дітей і допомагає їм краще володіти власним тілом. Програма також передбачає театральну діяльність, приїзд аніматорів із власними костюмованими виставами та квестами, мультфільм просто неба та виставу Полтавського обласного театру ляльок.

Організатори табору не забули й про батьків: окрім участі в заняттях разом з дітьми, на них окремо чекатиме цікавий майстер-клас із психологом.

Говорить Неля, мама 9-річної Ніки, яка цього року втретє відвідує табір:

«Дитина чекає на цю подію цілий рік! Якось ми були в інклюзивному таборі у Києві, то порівняння київського і полтавського таборів – не на користь столичного. Тут, у Полтаві, все набагато краще організовано. Їдучи в табір, ми налаштовуємося не на відпочинок, а на роботу, оскільки це можливість для батьків навчитися правильному поводженню з дитиною. Нас учать психолог, логопед, арт-терапевт і музичний фахівець. Наприклад, минулого року доньці так сподобалося заняття з музики, що першого вересня ми відвели її в музичну школу на клас фортепіано. І зараз моя Ніка, яка відвідує навчально-реабілітаційний центр, а не звичайну школу, – найкраща учениця в класі музичної школи!»

За словами Нелі, торік табір зробив приємний сюрприз і для батьків: з Полтави запросили тренерку із зумби, яка зарядила їх позитивом на занятті.

Для дітей табір є безкоштовним, адже цього року в рамках обласної та міської соціальних програм виділено 223 тисячі гривень. Батьки ж сплачують організаційний внесок за своє перебування. Усі чотири роки значну підтримку надають небайдужі підприємці з міста й області: вони допомагають з господарчими товарами, канцтоварами, пальним і транспортом, беруть на себе витрати на оплату праці фахівців та купують необхідні матеріали для проведення заходів.

І діти з аутизмом, і їхні батьки з нетерпінням очікували відкриття цьогорічної зміни. Інтеграційний табір – це не лише яскрава літня подія в житті родини, але й перший крок до інтеграції дітей з розладами аутичного спектру в наш світ.

Джерело: zmist.pl.ua

табір, свято
Комментировать