Перший в області ресурсний клас відкрили в Полтаві.

Відкриття ресурсного класу для дітей з розладами аутистичного спектру (РАС), стало можливим завдяки зусиллям батьків та благодійної організації «Зернятко».

Цей незвичайний клас діє на базі Полтавської школи № 2, його особливість в тому, що дітей адаптують до навчального процесу в школі. Уже наступного року п’ятеро учнів ресурсного класу стануть першачками полтавських шкіл. Нині ж вони вже тиждень щодня ходять на заняття.

До послуг дітей та педагогів – 5 кімнат, кожна з яких виконує свою функцію – сенсорної інтеграції, побутових навичок, кабінет музики, логопедичний кабінет та класна кімната, найбільша.
З малечею працює спеціаліст із сенсорної інтеграції, дефектолог, психолог, також є куратор класу та експерт. Експерт – Тетяна Скрипник, професор Інституту людини Київського університету ім. Бориса Грінченка. Експерт щомісяця приїжджатиме до Полтави, але взаємодія з педагогами буде постійною. Надалі для кожної дитини в класі розроблять індивідуальні програми розвитку, смарт-цілі для педагогів.

– Це, перш за все клас адаптації та соціалізації. Його основна мета – адаптувати дітей до колективу, щоб 1 вересня, коли вони підуть до школи, їм було не важко щодня бачити та спілкуватися з великою кількістю людей. Заняття починають о 8.45 і тривають до 13 години. У нас є 4 уроки, але вони не типові. Наприклад, один урок – діти працюють за столами, інший – займаються пісочною терапією, потім ходять до бібліотеки. Раз на місяць – їздять на екскурсії, – говорить Людмила Іващенко, засновниця БО «Зернятко», мама доньки з аутизмом. 
Ремонт та устаткування кабінетів допомогли зробити спонсори, а гроші на фінансування педагогічного складу виділили з Полтавської міської ради. Навчання однієї дитини на місяць коштує 7 тисяч гривень, з яких 5 тисяч виділяють за міськрадівською програмою «Турбота». Тобто батькам таке навчання обходиться в 2 тисячі гривень на місяць.

Авторкою проекту та водночас дизайнером кабінетів стала Людмила Іващенко.

– Інклюзивна освіта в Полтаві зараз впроваджена у 14-ти школах, в яких навчаються діти з різними розладами. У цьому ж підготовчому класі – вузька спеціалізація для дітей з розладами аутичтисного спектру. Сподіваюся, що батьки, які виховують таких дітей, коли дізнаються про його діяльність будуть приходити до Людмили Миколаївни і, можливо, це буде така міні-школа підготовки для навчання в загальноосвітньому форматі, – сказала Людмила Бойченко, заступник полтавського міського голови з гуманітарних питань. 

За словами Тетяни Скрипник, одна із цілей створення такого класу – це розробити модель, за якою потім можна буде впроваджувати цілеспрямовану, послідовну, компетентну допомогу цим дітям, щоб вони змогли здобувати якісну освіту.
– Це такий майданчик, де ми готуємо не лише дітей, а й педагогів. Наразі, законодавча база не передбачає наявності підготовчих класів у школах, тому в Полтаві – експериментальна, інноваційна діяльність. Ми хочемо на всю Україні зробити такий прецедент, коли є відповідальна послідовна робота з підготовки цих дітей до якісної освіти, – розповідає Тетяна Скрипник. – Я опікуюся в Києві впровадженням такої освіти і, чесно кажучи, це дуже важко на рівні чиновників. Минулого року в Києві ми розробили модель такого класу, але нам не дали можливості її реалізувати в жодному столичному навчальному закладі, а Полтава нас випередила в цьому.

Довідково: БО «Зернятко» створена за ініціативи Людмили Іващенко, об’єднує 120 сімей з Полтавщини, в яких виховуються діти з РАС. На базі організації діє дитячий садок для дітей з РАС. 

Автор: Ольга Правденко

Джерело: http://kolo.news

 

ресурсний класс, інклюзія
Комментировать