Полтавці розповіли про досвід вивчення інклюзивної освіти у США та що із цього втілять у нашому місті

Сьогодні на пресконференції полтавці розповіли про те, як відвідали США і як втілюють інклюзивну освіту в цій країні.

Вони їздили туди у рамках програми "Відкритий світ" з 11-го по 19-те жовтня і на власні очі побачили, як навчаються, працюють, розвиваються та живуть люди з особливими освітніми потребами. А також як працює інклюзія в усіх сферах життя.

Голова БО "Зернятко" Людмила Іващенко порівняла інклюзивну освіту в Україні і США, і ось чим вони відрізняються:

- Інклюзивне навчання - це програми на державному рівні для повноцінного життя, з якими допомагають громадські організації. Наші від їхніх відрізняються тим, що їхнім ГО спонсори самі пропонують допомогу. Ми самі шукаємо спонсорів і тоді допомагаємо.

Юрист ГО "Зернятко" Віталія Патрушева розповідає, що їх вразило найбільше і чого не вистачає Україні:

- За весь час поїздки ми побачили дуже багато. Нас вразило містечко можливостей. Це такий своєрідний центр, де відбувається допомога, реабілітація та підтримка людей. Ще одне - шкільна і університетська служба поліції. Ми відвідали один із університетів - університет Невади у Лас-Вегасі. При кожному університеті функціонує своя служба поліції. Вона являє собою команду із навчених професіоналів, які мають спецпідготовку, медичну підготовку тощо. Вони розслідують усі кримінальні справи згідно із законами країни.

В одній із шкіл Полтави уже створені інклюзивні класи, до яких ходять діти з аутизмом. Про те, як саме їм допомагають, говорить заступниця директора Полтавської ЗОШ № 2 Надія Царинна:

 – Маленькими кроками ми йдемо до того, щоб надавати якісну освіту дітям з особливими освітніми потребами. З цього року в нашій школі відкрито три інклюзивні класи, в яких навчаються двоє дітей з розладами аутистичного спектру, а двоє інших – з ментальними порушеннями, – говорить Надія Царинна. Після повернення з Лас-Вегасу відкрили четвертий інклюзивний клас. Діти долучаються до життя громади, відвідують всі шкільні заходи, мають товаришів у класі, підтримку нормотипових дітей і, головне, розуміння та підтримку батьків та педагогів.

У кінці пресконференції полтавці запевнили, що отриманий досвід вони будуть втілювати у Полтаві і допомагати хворим дітям. І додали, що у нас й досі багато людей не вірять в дітей з аутизмом, в те, що їм можна допомогти адаптуватися до цього світу. А поїздка переконала їх у тому, що все це реально, головне - мати віру в дитину.

Джерело: www.0532.ua

 

конференція, освіта, обмін досвідом, інклюзія
Комментировать