На Україні близько  7500 дітей страждають Розладами  Аутичного Спектру. І кожного року їх кількість неуклінно росте.  Але спеціалісти МОЗ  не називають  це епідемією. Скоріш вони  пов’язують  таку тенденцію з поліпшенням діагностики.
Чудодійних пігулок  від аутизму не існує, лікування – це корекція поведінки та навчання, навчання  і ще раз навчання. Це складна щоденна  робота  спеціалістів і, в першу чергу,  батьків. Та чим раніше вона розпочнеться – тим кращий результат. Тому дійсно, своєчасна діагностика дуже важлива.

Якщо у Вашій родині є особлива дитина чи Ви тільки підозрюєте, що малеча має проблеми  - Ви можете звернутися за допомогою до БО «Зернятко».
Людмила Іващенко, засновник організацій, зустрічається з батьками щопонеділка. Під час приватної  бесіди Ви отримаєте інформацію що до перших кроків реабілітації  Вашої дитини: куди звертатися, як займатися, які соціальні пільги та програми існують в Україні та конкретно в Полтаві. Людмила відповість на інші Ваші особисті запитання. 
Зустріч безкоштовна, але попередній запис  за номером  телефона   +380 (66) 436 71 32  - обов’язково.

Щоб стати членом Благодійної  організації  «Зернятко»  потрібно заповнити анкету.  Ми раді бачити в наших рядах сім’ї, які виховують  діток  з розладами аутичного спектру та с затримкою психічного розвитку. Реєстрація  означає  доступ до найбільш повної  інформації що до заходів фонду, а також дає право брати участь в них. Деякі з них безкоштовні, чи частково коштовні (наприклад, участь дитини – безкоштовна, але батьки платять за себе самостійно). Деякі  заходи проводимо за рахунок внесків батьків, але участь в них добровільна.

В БО «Зернятко»  працюють кваліфіковані спеціалісти, які  зроблять  попереднє обстеження Вашої дитини. Діагностика проводиться дефектологом та логопедом в ігровій формі на протязі 3 годин. В ході спостереження та під час взаємодії ми обстежуємо мовлення відповідно до віку дитини за 4 розділами: лексична, граматична, фонетична, діамонологічна  компетентності. Обстеження пізнавального розвитку дитини відбувається з урахуванням поступового зростання  рівня  складності завдань від найбільш легких  до більш складних. Завдання підібрані для діагностики дають змогу обстежити увагу, сприймання, мислення, пам'ять, емоційно-вольову сферу та з'ясувати чи відповідають отримані дані віковій нормі. Для обстеження та виявлення аутичних проявів використовується опитувальник "cars". 
Обов’язковий попередній запис  на діагностику за номером телефону  +380 (50) 161 05 30.

Дані обстеження, спілкування з батьками дають можливість виявити зони найближчого розвитку дитини, відповісти на питання та надати необхідні рекомендації батькам, адже чим раніше визначити проблему та почати корекцію,тим більша ймовірність яскравого всебічно-розвиненого майбутнього дитини.