Благодійна організація «Зернятко» основана 19 квітня 2016 року.

04 червня 2016 р. в м. Полтава  в міському будинку культури відбувся благодійний концерт, який став святковим відкриттям нашого фонду та початком великого проекту «Зернятко життя».

Зібрані кошти були використані на оплату іпотерапії (реабілітація дітей за допомогою верхової їзди), яку ми провели на базі табору «Орлятко» Котелевського району. Це була вперше на Полтавщині 5 зміна  сімейного типу для дітей з затримкою розвитку, тривалістю 14 днів, де відпочили та оздоровилися 20 сімей.

Дякуючи благодійникам було забезпечено харчуванням, розвиваючими програмами, допомогою в пошуку спеціалістів та ін. Завдяки якісній організації та проведенні курсу реабілітації ми отримали вражаючі результати, що проявилися у покращенні мовлення, посидючості, сприйнятті спілкування.

Це були чудові та насичені дні наповнені позитивом і корисним досвідом.

Вже на протязі трьох років БО «Зернятко» проводить аналогічні табори.  Наші дітки ростуть, навчаються, соціалізуються. Разом з ними ростем і ми! В 2018 році табір  «Орлятко» прийняв  40 сімей з усієї Полтавської області.


У 2016 році  змогли отримати від міської влади кабінет  на базі ЗОШ  №2. З допомогою не байдужих людей було зроблено косметичний ремонт та закуплено матеріал для занять з дефектологом, логопедом, психологом, масажистом.

Кабінет відвідує близько 40 дітей.

12 лютого 2019 року на базі кабінету ми відкрили перший в Полтаві клас адаптації та соціалізації дітей з аутизмом до першого класу. Це великий наступний крок у повноцінне життя дітей з особливостями розвитку!

Кожного року Людмила Іващенко (засновник організації) пропонує нові проекти для міської програми «Бюджет участі». Таким чином літом 2018 року в Полтаві з’явився інклюзивний майданчик для всих дітей, а в січні 2019 відкрив двері коррекційний центр для аутистів  «Зернятко».

Також за ініціативою організаціі проводяться екскурсії, семінари  та різні свята. 

Наприклад, 28 сімей-учасників «Зернятка» провели осінні канікули 2018 року в Буковелі. Ну а святкувати Новий рік разом стало вже нашою доброю традіцеєю!

На даний момент в Благодійній організації «Зернятко» зареєстровано 120 сімей Полтави та Полтавської області.